přehled aktuálních informací

Chemici a biologové z Masarykovy univerzity získali 100 milionů korun na další vývoj látek, které by mohly být využitelné při léčbě nádorových a kardiovaskulárních onemocnění. Jejich práci v dalších čtyřech letech podpoří peníze z evropských fondů. Zkoumané látky chtějí vědci nabídnout farmaceutickým firmám, což se u některých z nich již podařilo.

Ceny byly předány ve středu 20. června 2018 v Buquoyském paláci. Z více než sedmdesáti vědců bylo vybráno 21 laureátů v oborech chemie, počítačové vědy, lékařství, farmacie, jaderný výzkum a humanitní a společenské vědy. Z Masarykovy univerzity uspělo šest vědců.

Vychází nové číslo časopisu Re:Views, který byl před čtyřmi lety podpořen grantem TGM.

Scénické čtení z dopisů Alice a Charlotty Masarykových Účinkují: Daniela Kolářová a Máša Málková

Projekt podpořený grantem TGM